Fotbalová akademie TJ Vlčnov

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

A mužstvo v přestřelce doma remizovalo

VLČNOV – VELKÝ OŘECHOV 4:4 (4:0) Branky: 2. David Sagula, 6. Jan Fibichr, 17. Lukáš Mimránek, 24. Jakub Flasar – 51. a Denis Kadlčík, 72. z penalty a 89. z penalty Josef Vyorálek. Rozhodčí: Dostálek. Diváci: 55.

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Fotbal hraji od pěti let, ale něco podobného jsem v něm snad ještě nezažil. Člověk se ale pořád učí a pořád jej něco překvapuje. Je to sice jenom sport, ale tuto ztrátu bodů těžko vstřebám. Pamatuji si však, že jsme ve Zborovicích odehráli podobný zápas. V osmnácté minutě jsme tam vedli 3:0 a nakonec z toho bylo drama. Kluky jsem na to o přestávce upozorňoval, aby to nedopadlo stejně a nakonec to skončilo ještě hůř. Přitom v prvním poločase jsme hráli dobře. Dávali si míče a všechny šance proměnili. Bohužel nám nevyšel začátek druhé půle. Během deseti minut jsme dostali dva góly na 4:2 a kluci se sesypali a zbytkem zápasu se vyloženě protrápili. Ve druhém poločase jsme žádnou šanci neměli, tak špatně jsme hráli. S bodem samozřejmě spokojení nejsme, na závěrečné na sebe budeme jenom koukat. Sice nám chyběli dva stěžejní hráči Matějíček a Hanák, ale na jejich absenci se nevymlouváme. Rovněž rozhodčí pískal dobře, obě nařízené penalty proti nám byly tisíciprocentní.“

Michal Minařík, hrající manažer Velkého Ořechova: „Bod bereme. Přijeli jsme do Vlčnova a mysleli si, že už nám začala ukončená. Přivezli jsme si s sebou i hodně slivovice a podle toho to taky v prvním poločase vypadalo. Přišlo mi, jakoby někteří kluci nevěděli, kde stojí. Po prvním poločase jsme prohrával 0:4 a byli na ručník. Do přestávky jsme si vypracovali jenom jednu gólovou šanci, ale Jirka Maňásek hlavičkoval ve vyložené pozici mimo. V kabině jsme si řekli, že je to v pohodě, že si poslední letošní zápas užijeme a nebudeme se hádat. Pak ale trenér Pavel Kopl kvůli špatné disciplíně prokopl koš od dresů, což mu samozřejmě dáme k úhradě. V tu chvíli jsme si mysleli, že z Vlčnova rychle odjede na rodinnou oslavu, před kterou preferoval náš zápas. Klobouk dolů před jeho přístupem. Svým kopem nás ale probudil a nakonec jsme srovnali výsledek z 0:4 na 4:4. Z našich hráčů bych vyzdvihl Denise Kadlčíka, který se naučil hrát mužský fotbal a konečně proměnil své dvě šance. Zmínit musím i brankáře Josefa Vyorálka, který proměnil dva pokutové kopy a je snad naším nejlepším střelcem, což je trochu smutné. Penalty ale dává s přehledem. Jsem rád, že se na něj můžeme spolehnout. Jinak závěrečné utkání se odehrálo v přátelské atmosféře. Chtěl bych moc pochválit rozhodčího Dostálka nejen za nařízené penalty, ale hlavně za to, že se nebojí a ukázal, že je pánem na hřišti. Nikdo mu do toho nekecal, pískal fakt dobře. Klobouk dolů před ním.“