Fotbalová akademie TJ Vlčnov

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Muži nezvládli jarní domácí premiéru proti Zdounkám

VLČNOV – ZDOUNKY 1:2 (1:1) Branky: 1. Jan Fibichr – 69. a 80. Milan Syručka. Rozhodčí: Dokoupil. Diváci: 45.

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Zklamání z porážky je velké, protože jsme od první minuty vedli. Jinak byla hra dost neurovnaná, plná nepřesností. Klíčové bylo, že jsme v prvním poločase neproměnili penaltu. Honza Fibichr ji kopl špatně. Střela byla slabá a taky nepříliš umístěná. Jinak na těžkém a hrbolatém terénu nám vázla kombinace. Zajímavé je, že Zdounky tolik přihrávek nezkazily. Hosté mají v sestavě šikovné fotbalisty. Vzadu je držel hlavně zkušený Klabal, který má přehled, zkušenosti, posbíral všechny hlavičky. Druhý poločas byl vyrovnaný. Bohužel jsme tam udělali jednu chybu, když nám dlouhý centr propadl až na malé vápno. Gólman zůstal stát a hostující hráč si míč v klidu zpracoval na prsa a ze dvou metrů jej propálil. Pak jsme dostali ještě jeden gól. My jsme si ve druhé půli vypracovali taky velkou šanci, Dušan Machala trefil břevno. Na bod určitě bylo. Kdybychom proměnili penaltu, asi bychom vyhráli. Soupeř ale hrál dobře takticky. Nikam se nehnal, prostě to, co potřeboval. My jsme kromě bodů přišli i o Frantu Šobáně, který má zlomený nos.“

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Ani si nepamatuji, kdy jsme naposledy tak rychle prohrávali. Po úvodním rozehrání domácích a rychlé křídelní akci, se domácí snad po čtvrtminutě ujali vedení. Kyrcz odpověděl střelou do tyče a následně Holeček v bráně začaroval proti přísně nařízené penaltě. Bojovalo se na obou stranách, ale těžším soupeřem hráčů byl nerovný terén a tak nepřesnost střídala nepřesnost…Moc se na to koukat nedalo. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a získali převahu, kterou využil střídající pražský Syručka ve vyrovnání a za deset minut si to zopakoval vítěznou brankou. Domácí ještě hodně zlobili ve snaze o vyrovnání, ale Holeček opět čaroval a tak i díky jemu bereme konečně po sedmi zápasech, možná i šťastné tři body.“