Fotbalová akademie TJ Vlčnov

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

A mužstvo doma padlo s Polešovicema

VLČNOV – POLEŠOVICE 1:2 (1:0) Branky: 6. Jan Fibichr – 65. Alexandr Machala, 81. Matyáš Ficek. Rozhodčí: Fridrich. Diváci: 76.

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Polešovice byly fotbalovější, byť jsem od nich jako od druhého týmu tabulky čekal ještě víc. První poločas jsme odehráli velice solidně. Brzy jsme šli do vedení po gólu z rohu a náskok si hlídali. Druhá půle už ale od nás byla hrozná. Hosté se více tlačili dopředu, byli nebezpečnější. My jsme paradoxně mohli jít v 70. minutě do vedení. Měli jsme totiž kopat penaltu, ale sudí vytáhl faul před vápno. Kdyby nařídil pokutový kop, mohlo to být jinak. Polešovice na konci výsledek otočily. Nám chyběli tři hráči ze základní sestavy.“

Josef Křiva, trenér Polešovic: „Začali jsme výborně a hned ve 2. minutě jsme zahrozili. Po krásném průniku a centru Jaška z prav strany se do zakončení dostal Gabriel, ze dvou kroků ale přední tyči těsně minul domácí branku. Kdyby to pustil, dávali jsme do prázdné branky. Vzápětí šel Kaspřák zboku sám na gólmana, ale ve vyložené pozici přestřelil. Domácí se poprvé na naši půlku dostali v 6. minutě, kdy kopali roh. Po tečované střele jsme prohrávali 0:1. Po inkasované brance jsme byli chvíli opaření, naopak soupeř začal bojovat, předskakoval nás. My jsme už neměli tak velké šance, spíše jsme hrozili po standardkách a rozích. Děj se odvíjel spíš uprostřed hřiště. Druhý poločas jsme začali aktivně, Vlčnov jsme přitlačili a nepustili ho vůbec k ničemu. My jsme naopak hráli výborně, dobře kombinovali po stranách přes krajní záložníky se dostávali do zajímavých pozic. Domácí odolávali, bránili náskok v devíti lidech. Až v 65. minutě Machala odražený balon dorazil do sítě a vylo to 1:1. Vlčnov postupně fyzicky odpadl a my tam znovu měli závary. Domácí ale dál odolávali. Až přišla 80. minutě, kdy jsem do hry poslal dorostence Matyáše Ficka, který šel na levou stranu. My jsem vhodili aut, který Kaspřák přes hlavu prodloužil za sebe mezi obránce a právě Ficek prvním dotekem uklidil balon krásně do sítě. Bylo to super střídání. Vlčnov v závěru otevřel hru, chodil ve třech dopředu. Nám se tím otvírali prostory. Měli jsme tam nějaké střely, všechno šlo ale vedle. Soupeř zahrozil po jedné standardce, kdy míč poslal také těsně mimo. My jsme už náskok uhájili. Za mě je to zasloužená výhra. Druhý poločas jsme hráli výborně a zápas skvěle otočili. Chyběl nám Crla, který je na dovolené.“