Fotbalová akademie TJ Vlčnov

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Záchranářský duel vyzněl lépe pro Prakšice

PRAKŠICE – VLČNOV 4:2 (2:0) Branky: 10. Jonáš Kočica, 42. Radim Sukup, 64. Jakub Dedík, 77. Jakub Dynka – 55. Lukáš Hladík, 57. Daniel Vacula. Rozhodčí: Filák. Diváci: 85.

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „I když to nebyl úplně náš nejpovedenější výkon, konečně jsme proměňovali šance a získali tři body, což je v zápase s Vlčnovem klíčové. Dobře však víme, že stále nejsme z nejhoršího venku a domácí výhru potřebujeme potvrdit i v dalších zápasech. Utkání bylo vypjatější, místy plály emoce, což ale k podobnému záchranářskému souboji patří. My jsme byli až na Vlčka kompletní. Dokonce nám poprvé na jaře vypomohl Vráblík. Mladší kluky usměrnil hlavně svými zkušenostmi. Nám vyšel první poločase, po kterém jsme vedli 2:0. Bohužel na začátku druhé půle jsme udělali v obraně při rozehrávce hrubou chybu a inkasovali branku. Hosté se nadechli a vzápětí srovnali na 2:2. V tu chvíli jsem se bál, že se z toho kluci položí. Naštěstí jsme se zvedli a vzali si vedení zopět. Ke konci jsme přidali pojišťovací čtvrtý gól. V závěru jsme hráli na brejky, chodili do otevřené obrany a mohli přidat další branky. Soupeř hrál jednoduše, kopal balony na Vaculu, kterého jsme si ale celkem dobře pohlídali.“

Martin Liška, trenér Vlčnova: „V poli to byl vyrovnaný zápas, který rozhodla větší kvalita domácích v koncovce. Pokud opomenu poslední gól v závěru, který již nic neřešil, inkasovali jsme branku vždy po brejkové situaci. Bohuzel to obecně neumíme řešit, bráníme jak žáci. Takto se o záchranářské body nehraje. Jinak soupeř na to, kde se v tabulce nachází, byl fotbalový a hrál ve vysokém tempu až do úplného konce. Prokázal větší vůli, body si zasloužil víc.“